Juhász Zsolt

művészeti vezető

csasztvan.zsuzsanna@dunapalota.hu

Magamról

Név: Juhász Zsolt
Született: Szeged, 1967. november 1.

Ars Poetica:

A magyar néptánc hagyományainak hiteles ápolása, annak művészi színvonalú színpadra vitele táncosként és koreográfusként egyaránt. A magyar néptánc csodálatos és sokszínű formakincsét felhasználva a kortárs mozgásszínházi technikák ötvözetével korszerű táncszínházi produkciók létrehozása.


Tanulmányok

  • 1997 - 2000.

    Magyar Táncművészeti Főiskola – néptánc pedagógus szak

  • 1982 - 1986.

    Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola – szobrász tagozat (Szeged)


Külföldi kurzusok

  • 2009.

    Ausztrália

  • 2007.

    Lengyelország

  • 2005.

    Spanyolország

  • 2005.

    Finnország

  • 2004.

    Spanyolország

  • 1996.

    Lengyelország

  • 1995.

    Lengyelország

  • 1994.

    USA


Szakmai tevékenység

  • 2007.

    A Duna Művészegyüttes művészeti vezetője

  • 2007.

    A Magyar Táncművészek Szövetségének elnökségi tagja

  • 2006.

    A NKA Táncművészeti kollégiumának kurátora

  • 1999.

    A Duna Táncműhely vezető koreográfusa

  • 1995 - 2005.

    A budakalászi Lenvirág Gyermektáncegyüttes és a Kalász Táncegyüttes művészeti vezetője

  • 1992 - 1995.

    A Bolyai Táncegyüttes művészeti asszisztense

  • 1992.

    A BM Duna Művészegyüttes szólótáncosa, koreográfusa

  • 1990 - 1992.

    A Szeged Táncegyüttes felnőtt csoportjának vezetője

  • 1986 - 1992.

    A Szeged Táncegyüttes utánpótlás csoportjaiban vezető

  • 1978 - 1992.

    A Szeged Táncegyüttes tagja


Szakmai szervezetek

  • A Magyar Koreográfusok Társasága tagja

  • A Kortárs Táncszínházi Egyesület tagja

  • Az Alternatív és Független Színházak Szövetség tagja


Jelentősebb koreográfusi munkák

  • 2010.

    Barlang kortárs táncszínház, rendező-koreográfus, Duna Táncműhely

  • 2010.

    Barocco Rustico- A négy évszak rendező- koreográfus, Duna Művészegyüttes

  • 2010.

    Álomidő koreográfus Magyar Állami Népi Együttes

  • 2010.

    Himnusz kortárs táncszínház Duna Táncműhely

  • 2009.

    Örökkön-örökké néptánc-színház, rendező-koreográfus, Duna Művészegyüttes

  • 2008.

    Fosszíliák kortárs táncszínház, rendező-koreográfus, előadó, Duna Táncműhely

  • 2008.

    Aranyág néptánc-színház, rendező-koreográfus, Duna Művészegyüttes

  • 2008.

    Örömtánc televíziós táncverseny, koreográfus

  • 2008.

    Metszetek kortárs táncszínház Duna Táncműhely

  • 2007.

    Ölelésben táncszínházi előadás, koreográfus-rendező, Háromszék Táncegyüttes, Sepsiszentgyörgy

  • 2007.

    Székelyfonó koreográfus, Vörösmarty Színház

  • 2007.

    Tavaszi szél néptánc-színház, rendező-koreográfus, Duna Művészegyüttes

  • 2006.

    Álom, Álom kitalálom gyerekdarab Bartók Táncszínház

  • 2006.

    Metszet táncszínházi koreográfia Duna Táncműhely

  • 2006.

    Meggyeskert táncszínházi koreográfia Duna Táncműhely

  • 2006.

    Úton Bartókkal táncszínházi előadás két koreográfia Bartók Táncszínház

  • 2006.

    Profana-Bartók hidak táncszínházi előadás, koreográfus, rendező Duna Művészegyüttes

  • 2005.

    Helge élete Kecskeméti Katona József Színház

  • 2005.

    Szecsuáni jó lélek színpadi mű Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház

  • 2005.

    A mozdony, az más emlékműsor József Attila centenáriumára Duna Táncműhely

  • 2005.

    Pannon freskó két koreográfia Magyar Állami Népi Együttes

  • 2005.

    Kövek Éneke táncszínházi produkció Budakalász történetéről, Duna Táncműhely - Kalász Táncegyüttes

  • 2005.

    Nomád szenvedély -Kígyó ballada cigány táncszínházi koreográfia BM Duna Művészegyüttes

  • 2005.

    Várakozók táncszínházi előadás Bartók Táncszínház

  • 2005.

    Európai Tánc Karaván nemzetközi táncszínházi előadás, koreográfus – társalkotó, BM Duna Művészegyüttes 8 ország kooperációjában

  • 2004.

    Derengő, Muszáj Herkules kortárs táncszínház, BM Duna Művészegyüttes

  • 2004.

    Hamupipőke (mesedarab) BM Duna Művészegyüttes

  • 2004.

    Tükörmély kortárs táncszínház Duna Táncműhely

  • 2003.

    A csűr kortárs táncszínház, Duna Táncműhely

  • 2003.

    Hagyományok bálja folklór műsor, 5 koreográfia BM Duna Művészegyüttes

  • 2003.

    Szerelemtánc bonchidai koreográfia Magyar Állami Népi Együttes

  • 2003.

    Veszett világ táncszínházi előadás, koreográfus- rendező munkatársa MÁNE

  • 2003.

    Verbunkos, Toborzó, Körmagyar, Reformkori bál, koreográfiák MÁNE

  • 2003.

    Parasztdekameron táncszínházi előadás (két koreográfia) BM Duna Művészegyüttes

  • 2002.

    A szabadsághős - Kossuth Lajos üzenete Táncszínházi koreográfia - társalkotó BM Duna Művészegyüttes

  • 2002.

    Amazonok – Madonnák kortárs táncszínházi koreográfia, nyitó és záró tétel BM Duna Művészegyüttes

  • 2002.

    Európai hagyományok bálja nemzetközi táncszínházi koreográfia - társalkotó, BM Duna Művészegyüttes 5 ország kooperációjában

  • 2001.

    A tizedik vőlegény kortárs táncszínház Duna Táncműhely

  • 2001.

    Vendégszerető kortárs táncszínház Duna Táncműhely

  • 2000.

    Táncos Magyarok táncszínházi koreográfia Magyar Állami Népi Együttes

  • 2000.

    Rókamesék mesedarab, néptánc koreográfiák BM Duna Művészegyüttes

  • 2000.

    Szilajak táncszínházi koreográfia Szeged Táncegyüttes

  • 2000 - 2002.

    Újévi Koncert a Magyar Állami Operaházban társalkotó, koreográfus

  • 1999.

    A vőfély táncszínházi koreográfia Szeged Táncegyüttes

  • 1999.

    Infant kortárs táncszínház Duna Táncműhely

  • 1999.

    Hej, Dunáról... folklór műsor, 5 koreográfia BM Duna Művészegyüttes

  • 1998.

    Folklór műsor Maros Művészegyüttes, Marosvásárhely

  • 1997.

    Ajtók - Kékszakáll legenda táncszínházi koreográfia, BM Duna Művészegyüttes

  • 1997 - 2006.

    Duna Karnevál Gálaműsorok szerkesztő koreográfus

  • 1996-

    Táncról-táncra folklór műsor, 7 koreográfia, BM Duna Művészegyüttes

  • 1991-

    Fekete-piros táncszínházi koreográfia. Szeged Táncegyüttes


Szakmai elismerések

  • 2007.

    Az évad legjobb alkotója (Magyar Táncművészek Szövetségének díja)

  • 2007.

    Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkereszt

  • 2006.

    Koreográfusi első díj – Zalaegerszegi Kamaratánc Fesztivál

  • 2006.

    Imre Zoltán-díj

  • 2004.

    Diploma – VII. Összművészeti Kortárs Fesztivál, Veszprém

  • 2004.

    Fotósok különdíja – VII. Összművészeti Kortárs Fesztivál, Veszprém

  • 2003.

    Harangozó Gyula-díj

  • 2002.

    Koreográfusi Fődíj – Zalaegerszegi Kamaratánc Fesztivál

  • 2002.

    Fotósok különdíja – V. Összművészeti Kortárs Fesztivál, Veszprém

  • 2001.

    Közönségdíj és a zsűri produkciós díja – IV. Összművészeti Kortárs Fesztivál, Veszprém

  • 2000.

    Koreográfusi Fődíj – Zalaegerszegi Kamaratánc Fesztivál

  • 1999.

    Koreográfusi Fődíj – Országos Szolnoki Néptánc Fesztivál

  • 1994.

    Koreográfusi III. Díj – Zalaegerszegi Kamaratánc Fesztivál

  • 1992.

    Népművészet Ifjú Mestere cím

  • 1991.

    Örökös Aranysarkantyús Táncos díj

  • 1991.

    Koreográfusi Nívódíj – Országos Szolnoki Néptánc Fesztivál

  • 1987.

    Szóló táncosi Nívódíj – Országos Szolnoki Néptánc Fesztivál